Reklama na stronie English Academy, dowiedz się więcej
tel. 796 352 084 zobacz szczegóły reklamy

Promocja lekcji przez Skype - fachowa i szybka nauka

zobacz szczegóły, wypełnij formularz - oddzwonimyStrona z angielskim dla dzieci Anny ŁukomskiejGry i zabawy

UBIERZ MISIA – przeczytaj zdanie pod obrazkiem i znajdź pasujące ubranka.

 STWÓRZ ZWIERZąTKO – przeczytaj zdania i wybierz odpowiednie części ciała.

ZAKUPY – zapamiętaj listę zakupów, następnie w ciągu 60 sekund zbierz potrzebne produkty.  

POSPRZąTAJ W POKOJU – w pomieszczeniu jest 12 różnych śmieci. Czy potrafisz je posegregować?

Zrób strasznego zwierzaka, dobierz kolor, części ciała

Stwórz swoją własną bajkę

Złotowłosa i trzy misie pomóż misiom pozbyć się wilka z domu.

Znajdź pary, powtórz słownictwo
ZABAWKI – TOYS
MEBLE - FURNITURE
ZAWODY – JOBS
ZWIERZĘTA - ANIMALS

Dopasuj napis do odpowiedniego obrazka
KLASA – CLASSROOM

SYPIALNIA - BEDROOM
ŚRODKI TRANSPORTU – TRANSPORT 

CZĘSCI CIAŁA – PARTS OF THE BODY 


Days and months - ta krzyżówka jest dla nieco starszych uczniów, którzy znają dni tygodnia i miesiące. Pod krzyżówką są zdania, do których należy przypisać dany dzień lub miesiąc.

Parts of the body - krzyżówka o częściach ciała. Należy kliknąć na numerek na krzyżówce. Wyskoczy pytanie a wy wpiszecie w dane miejsce odpowiedź.

Squirell - gra polega na znalezieniu
 i dopasowaniu do siebie liści.

Sport - dziewczynka chciałaby zagrać w jakiś sport. Musisz odpowiednio ją ubrać. Na czerwonym tle wyświetlają się zdania o danym sporcie.

Matematyka po angielsku - może poćwiczymy dodawanie? Wpisz wyniki dodawania w języku angielskim.

Słownictwo - ta tabelka powinna ułatwić wam naukę słówek,
Wydrukujcie ją, następnie wpiszcie nowo poznane wyrazy.
WORD - wyraz
DEFINITION - definicja,może być wpisane tutaj tłumaczenie wyrazu na język polski

SENTENCES - ułóżcie zdanie z tym wyrazem.

Znasz nazwy mebli? Zaraz się o tym przekonamyJ  Na obrazku pokazują się zdjęcia mebli, musisz złapać wszystkie baloniki z odpowiednimi literkami, aby utworzyły nazwę tego mebelka po angielsku.

Nadal sprawdzamy znajomość nazw mebli. W grze jest 16 kart, 8 z nich to obrazki mebli, kolejne 8 to ich nazwy. Dobierz pary.

Znacie bajkę o „Złotowłosej i trzech misiach”? Wyceluj owsiankę w przechodzące misie.

Dzięki tej bajce powtórzycie znajomość użycia czasu Past Simple.

Połącz opisy z odpowiednim zawodem.

Piosenka  dzięki której powtórzysz kolory i pogodę. 

Posłuchaj instrukcji i pokoloruj obrazek.

Jeśli znasz piosenkę "Old McDonald" to na pewno poradzisz sobie z tym zadaniem.

Posłuchaj piosenki, zaśpiewaj i wykonaj ćwiczenia.

Ułóż zdania jak najszybciej!

Gry i zabawy w klasie lub domu

Proponuję kilka bardzo fajnych zabaw podczas których poćwiczycie słownictwo! Możecie wciągnąć do zabawy rodziców i rodzeństwo! 

1. "GŁUCHY TELEFON" na pewno każdy z was zna tę zabawę. Zmieńmy jednak trochę zasady gry. Usiądźcie w kółku, jedna osoba mówi na ucho drugiej osobie jakiś wyraz w języku angielskim. Ostatnia osoba mówi ten wyraz na głos- jeśli ktoś pomyli nazwę, musicie wykluczyć z gry tę osobę.

2. "SPIDER AND FLIES'' - pajączek i muszki" . Do tej zabawy potrzebujemy jednej osoby, która będzie pajączkiem i kilkoro innych dzieci, które będą muszkami. SPIDER woła "FLIES ARE FLYING (muszki latają) - wtedy dzieci biegaja po sali, następnie woła SPIDER IS COMMING - na ten dźwięk dzieci zatrzymują się, stają nieruchomo a pajączek szuka osoby która się poruszyła.

3. ''BINGO'' - potrzebujemy kartkę papieru i kolorowe kredki! Narysujcie kwadracik, który będzie miał 9 pól. Następnie zakolorujcie każde pole innym kolorem. Jednak osoba wywołuje kilka kolorów po kolei a reszta sprawdza czy ma je w swoim kwadraciku. Jeśli będziecie mieli 3 wywołane kolory ułożone pionowo, poziomo lub na ukos--- wygrywacie!

4. ''Liczby'' -  Dzielicie się na grupy. Jedna osoba musi prowadzić grę.Przedstawiciele każdej z grup podeszli do tablicy. Następnie prowadzący głośno wymawia jedną z liczb, np. twenty- eight (28). Dziecko, które jako pierwsze prawidłowo rozpozna wskazaną liczbę, wyszukuje ją spośród 30 innych kartoników leżących na stoliku i zawiesza ją na tablicy. Jednocześnie zdobywa 1punkt dla grupy, której jest reprezentantem. Dzieci powtarzają zabawę kilkakrotnie.
Gra toczy się do momentu, aż każde dziecko weźmie w niej udział. Na koniec dzieci sumują zdobyte przez siebie punkty. Zwycięża grupa, która uzyskała największa ilość punktów.

5. ''Rozpoznaj obrazek'' -  Nauczyciel zwraca się do uczniów o wybranie reprezentantów grup. Podchodzą oni do tablicy, na której zawieszone są różne obrazki. Nauczyciel mówi: Show me a yellow blouse with a little flower on it. (pokażcie mi żółtą bluzkę z małym kwiatkiem), albo: Show me a big green ball. (pokażcie mi dużą zieloną piłkę) itp. Zadaniem uczniów jest wskazanie konkretnego przedmiotu o podanych przez nauczyciela cechach. Zwycięża ten zespół, który uzyska największą liczbę punktów.

6. "Kim's game" - Jedna osoba musi schować przedmioty i porosić dzieci, żeby zapamiętały co jest pod przykryciem. Aby zwiększyć element rywalizacji nauczyciel może zmieniać położenie przedmiotów, albo nawet zabierać niektóre z nich, prosząc, aby dzieci powiedziały czego brakuje.

7. "Simon Says" - Osoba wybrana na "Simona" staje w środku i podaje komendy poprzedzone słowami "Simon says...", wykonując jednocześnie podanš komendę. Uczestnicy zabawy wykonują komendę tylko jeżeli jest ona poprzedzona słowami "Simon says..." i tylko jeżeli jest zgodna z tym, co demonstruje "Simon". W przeciwnym wypadku uczestnicy zabawy nie mogš ruszyć się z miejsca.

8. "Wisielec" - Popularna zabawa polegajšca na odgadnięciu słów przy podanej liczbie liter jest doskonałym pomysłem na sprawdzenie słownictwa. Grę można zmodyfikować podajšc zdanie z brakującym wyrazem, ustalajšc konkretnš kategorię, do której należy wyraz itp.

9. "10" - siedzicie w kółku, każde dziecko po kolei odlicza po angielsku do 10. Może jednorazowo podać jedną liczbę lub dwie kolejne. Dziecko na które padnie "10" odpada. Wygrywa ten, kto zostanie do konca.

10. Rozwieszacie na tablicy obrazki z poznanymi wcześniej wyrazami. Jedno dziecko stoi przy tablicy i prosi resztę aby zamknęła oczy. Następnie zabiera jeden obrazek , a pozostali muszą odgadnąć co zniknęło.

11. Przygotujcie sobie małe karteczki i napiszcie na nich poznane wcześniej wyrazy. Odwróccie te karteczki napisem w dół. Jedno dziecko podchodzi, losuje kartkę i musi narycować, to co jest tam napisane. Reszta odgaduje po angielsku co to jest.


rogLewo
rogPrawo

Subskrypcja

Nowości, artykuły, materiały, testy, oferta pomocy wprost na Twój email


Księga gości


Powiadamiacz

Jeżeli chcesz, żeby Twój znajomy również odwiedził nasz serwis wpisz Jego emailAll Rights Reserved