Reklama na stronie English Academy, dowiedz się więcej
tel. 796 352 084 zobacz szczegóły reklamy

Promocja lekcji przez Skype - fachowa i szybka nauka

zobacz szczegóły, wypełnij formularz - oddzwonimy

Pisanie po angielsku - writing - artykuły po angielsku (Articles)Strona zawiera przydante informacje oraz przykłady z zakresu różnych form pisemnych


    Artykuły są pisane głównie w celach informacyjnych (give information). Mogą opisywać dany problem, wyrażać opinie (expressing opinions) lub być po prostu źródłem najświeższych informacji (news reports).

W zależności od tego do kogo adresowany jest artykuł oraz o czym traktuje jego styl może być zarówno formalny jak i nieformalny.

  

Prawidłowo skonstruowany artykuł powinien zawierać:

Nagłówek (headline) czyli rzucający się w oczy i zachęcający do przeczytania artykułu tytuł np: It's Vantastic!!!  - to jest fantastyczne (połączenie van - samochód dostawczy z przymiotnikiem 'fantastic' - fantastyczny, artykuł zatem z pewnością opisywać będzie nowy, niezawodny samochód.) lub polski przykład 'Co NATO na to' - gra słów.

Część główną (main body) zawierającą co najmniej dwa paragrafy. W każdym z nich inny aspekt problemu lub wydarzenia jest opisywany ze szczegółami.

Podsumowanie (conclusion) zamykające artykuł, podsumowujące problem i często stawiające pytanie czytelnikowi np: Can we change anything? - czy coś możemy zmienić.

Styl oraz budowa artykułu zależą także od  pomysłowości autora. Wiele z nich ma swoją własną, nowatorską kontrukcję.Przykłady artykułów będących źródłem informacji


Przykłady artykułów wyrażających opinie autora, dostarczających informacji oraz opisujących dany problemy społeczneZobacz także prace nadesłane przez uczniów


Powrót na stronę z formami pisemnymi