Reklama na stronie English Academy, dowiedz się więcej
tel. 796 352 084 zobacz szczegóły reklamy

Promocja lekcji przez Skype - fachowa i szybka nauka

zobacz szczegóły, wypełnij formularz - oddzwonimy

STRUKTURA CAE I STATYSTYKI ZDAWALNOŚCI
Egzamin składa się z 5 części (Papers):

Czytanie (Reading) (1 godz. 15 min)

       Teksty egzaminacyjne zawierają zazwyczaj około 650 - 700 słów każdy. Reading składa się z czterech części z różnymi rodzajami zadań np. multiple choice (test wyboru).


Pisanie (Writing) (1 godz. 30 min.)

       Pisanie składa się z 2 części. Pierwsza jest obowiązkowa i do napisania może być 1 tekst o długości 250 słów albo 2 - pierwszy tekst na 200 słów, a drugi na 50. W drugiej części do wyboru są 4 różne tematy, a zadania w tej części to: listy (formal, informal, semi-formal) notatki, sprawozdania, artykuły, instrukcje, wskazówki oraz recenzje filmów,  książek lub wydarzeń. W przeciwieństwie do FCE na egzaminie CAE nie występuje lista lektur do przeczytania przed egzaminem.


Zastosowanie struktur językowych (English in Use) (1 godz. 30 min)
    Część gramatyczna składa się z 6 zadań. 'English in use' ma za zadanie sprawdzić poprawność gramatyczną i leksykalną, umiejętność poprawy błędów (error correction), słowotwórstwo (word formation), umiejętność parafrazowania fragmentów tekstu do innych stylów.
 

Rozumienie ze słuchu (Listening) (ok. 45 min)

    Część 'Listening' składa się z 4 części. Wszystkie nagrania odtwarzane są dwukrotnie (poza jedną, jednakżę jest ona dużo łatwiejsza od pozostałych). Teksty słuchane reprezantują różne style i mogą to być np. audycje radiowe, opowiadania, relacje, opisy,  rozmowy telefoniczne. 


Mówienie (Speaking) (kilkanaście minut)

    Cześć 'Speaking' ma na celu sprawdzenie sprawności komunikacyjnej egzaminowanych. Kandydaci opowiadają o sobe, swoim hobby, miejscu pracy a następnie zadają sobie pytania.  Kolejno każdy z kandydatów omawia (opisuje i komentuje) zaprezentowane przez egzaminatora zdjęcia lub ilustracje. Następnym etapem jest wspólna dyskusja zdających na zadany temat, najczęściej jest to problem do rozwiązania. Ostatnim elementem tej części egzaminu jest rozmowa i dyskusja z egzaminatorem.