Halloween

Dyskusje świąteczne. Tradycje. Sprawdź sam.

Re: Halloween

Postprzez marioluigi » 20 paź 2017, o 16:01

W Stanach królują różnego rodzaju ozdoby już od końca września ludzie ozdabiają domy - w środku i na zewnątrz. Modne są i pająki, szkielety, nietoperze i dynie w różnym stylu. Ja uważam , że to przede wszystkim frajda dla dzieci.
marioluigi

Postprzez sabrinka » 19 gru 2017, o 19:20

moje dzieci bardzo lubią haloween i te wszystkie przebieranki. Wtedy zawsze robimy w domu małe przyjęcie, wszędzie jest pełno dekoracji i słodyczy. O cały wystrój dbam zamawiając wszelkie dekoracje na https://godanparty.pl/ . Od balonów po stroje dla moich dzieci. Tylko jedzenie sama robię :)
sabrinka

Postprzez marioluigi » 2 sty 2018, o 18:42

ja nie przepadam za dekoracjami na haloween, niektóre naprawde źle się kojarzą (szczególnie pająki, kościotrupy, płyty nagrobne itp...) nie wiem ma to jakiś większy sens.... wymówka, że jest to oswajanie ze śmiercią i strachem mnie nie przekonuje...
marioluigi

Postprzez dropka » 6 sty 2018, o 14:04

Szkoda że nigdy to do nas nie dojdzie tak na serio :/ niby jest jakieś tam Halloween, ale co z tego jak większości tradycji nawet nie rozumiemy
dropka

Postprzez marioluigi » 22 sty 2018, o 18:06

amerykańskie Haloween jest jedyne w swoim rodzaju, bardzo popularne. W Polsce dużo ludzi świdomie rezygnuje z tego "święta" i dobrze, my mamy inne tradycje :)
marioluigi

Poprzednia strona

Powrót do Święta i tradycje