nauka z książek

Dział prowadzony przez nauczyciela Naszej szkoły. Problemy w nauce, praktyczne porady, jak uczyć się szybko i przyjemnie. Nauczyciel - Marta Nawrocka W tym dziale możesz zadać pytanie Naszemu ekspertowi. Uwaga porada jest bezpłatna tylko dla kursantów szkoły English Academy Opole, w pozostałych przypadkach koszt porady wg cennika: Cennik porad

Moderatorzy: Marta Nawrocka, justin_a

nauka z książek

Postprzez Panda91 » 20 mar 2018, o 10:43

Cześć,
czy myślicie, że nauka z książek po angielsku - np. literatury angielskiej, to dobry sposób na naukę?
Jestem średnio zaawansowana, żależy mi na poznawaniu słówek, bogactwie językowym itp.
Czy to ma sens, co myślicie? ;)
Panda91
Dopóki nie przekonasz swojej podświadomości, że jesteś zwycięzcą, będziesz nieudacznikiem. To się dzieje dzięki afirmacjom. PSTRYK i już . Florence Scovel Shinn
Panda91

Re: nauka z książek

Postprzez pierro897 » 20 mar 2018, o 11:29

czytanie książek po angielsku bardzo pomogło rozwinąć moje słownictwo
pierro897

Postprzez whitetulip » 22 mar 2018, o 12:35

Każda metoda jest dobra. Lepiej czytać książki po angielsku niż po polsku - oprócz treści, przyswoimy też nowe słówka. Zabieram się od jakiegoś czasu za angielskie książki, pamiętam jak w podstawówce moja bardzo dobra pani od angielskiego zadawała czytanie książek na ocenę. Cieńsze dla wszystkich, grubsze dla chętnych :) Pamiętam, czytałam książkę o księżnej Dianie, miałam specjalny zeszycik na nowe słówka. Myślę, że to bardzo dobra metoda nauki :geek:
whitetulip

Postprzez Terenia90 » 23 kwi 2018, o 11:14

O tak, zdecydowanie warto - jest to świetny sposób. Ale również nauka poprzez oglądanie filmów czy internet przynosi rezultaty. Ostatnio udowodnił mi to mój 10 letni kuzyn, który - trochę odwrotnie - uczy się polskiego poprzez platformę https://polonijka.edu.pl w Anglii. I, przyznam, robi niemałe postępy.
Terenia90

Postprzez marioluigi » 21 maja 2018, o 19:13

Mi to bardzo pomogło zwiększyć zasób słownictwa. Trochę długo się czyta bo trzeba zaznaczać nieznajome słówka, ale nauka dzięki temu bardzo efektywna.
marioluigi

Powrót do Praktyczne porady i problemy