Nauka słówek

Dział prowadzony przez nauczyciela Naszej szkoły. Problemy w nauce, praktyczne porady, jak uczyć się szybko i przyjemnie. Nauczyciel - Marta Nawrocka W tym dziale możesz zadać pytanie Naszemu ekspertowi. Uwaga porada jest bezpłatna tylko dla kursantów szkoły English Academy Opole, w pozostałych przypadkach koszt porady wg cennika: Cennik porad

Moderatorzy: Marta Nawrocka, justin_a

Re: Nauka słówek

Postprzez marioluigi » 1 mar 2018, o 16:25

a może macie jakiś tajne metody zapamiętywanie bardzo trudnych słówek ? podzeilcie się !
marioluigi

Postprzez Michał » 21 mar 2018, o 13:43

ja jestem wzrokowcem i na mnie najpiej skutkuje umieszczenie nowych słówek na kartkach na desce korkowej i spoglądanie od czasu do czasu
Michał

Postprzez marioluigi » 26 mar 2018, o 19:16

no ale jak z ich zapamiętywaniem, czy macie jakąś metodę skojarzeń ?
marioluigi

Postprzez tivi » 15 maja 2018, o 10:25

Jeżeli macie problem z zapamiętywaniem słówek to obowiązkowym materiałem, który powinniście obejrzeć jest https://youtu.be/tS22loQ5o7E a dlaczego? Tutaj Darek z projektu Enlinado tłumaczy bardzo dobrą metodę, która zmienia myślenie na temat nauki słówek. Sam się do tego stosuję i z dnia na dzień umiem coraz więcej, oby do przodu! Jeśli się odpowiednio zmotywujecie to możecie wiele pamiętajcie o tym :ugeek:
tivi

Postprzez aldonagiza » 15 maja 2018, o 12:26

Jak zwiększyć ilość zapamiętywanych słówek? Co najbardziej wam pomaga?
aldonagiza

Postprzez lukas3 » 16 maja 2018, o 11:11

Mi najbardziej pomaga, gdy z danej zakresu słownictwa tworzę opowiadania czy historie lub po prostu staram się wymyślić jak najwięcej zdań z danych słówkiem. Wtedy poznajesz również kontekst użycia, czy kolokacje. :)
lukas3

Postprzez raffle1 » wczoraj, o 11:19

Lukas masz całkowitą rację tym sposobem można się szybko nauczyć to prawda, ale wracając do tematu to ten filmik który podesłaliście jest naprawdę dobry fajnie wszystko wytłumaczone tak samo jak inny z tej serii czyli https://youtu.be/tS22loQ5o7E bardzo fajne metody zapamietywania slowek do tej pory robilem to inaczej, ale ta metoda jest o wiele skuteczniejsza :) :)
raffle1

Poprzednia strona

Powrót do Praktyczne porady i problemy