Nie rozumiem mówionego tekstu

Dział prowadzony przez nauczyciela Naszej szkoły. Problemy w nauce, praktyczne porady, jak uczyć się szybko i przyjemnie. Nauczyciel - Marta Nawrocka W tym dziale możesz zadać pytanie Naszemu ekspertowi. Uwaga porada jest bezpłatna tylko dla kursantów szkoły English Academy Opole, w pozostałych przypadkach koszt porady wg cennika: Cennik porad

Moderatorzy: Marta Nawrocka, justin_a

Nie rozumiem mówionego tekstu

Postprzez wizytowka » 31 mar 2016, o 07:08

Cześć, jestem nowy userem. Dawniej nie kumałem z angielskie kompletnie nic. Zacząłem grać w gry online i z czasem mój angielski stał się na tyle dobry, że pisząc do kogoś nie mam większych problemów z dogadaniem się, myślę, że mam bogaty zasób słów. Problemy zaczynają się gdy chcę zrozumieć co np. mówią w telewizji czy piosenkach. Gdy przesłucham piosenkę bardzo ciężko mi jest zrozumieć słowa, gdy wezmę tekst i czytam wtedy wszystko robi się jasne...
wizytowka

Re: Nie rozumiem mówionego tekstu

Postprzez izza » 12 maja 2016, o 10:11

Mam podobnie, a jaką ocenę miałeś z Muzyki?
Ja np. nie rozróżniam dźwięków i język angielski jest dla mnie bełkotem.
izza

Postprzez kokoszela » 13 maja 2016, o 07:05

Moze daj sobie jeszcze troche czasu? Od kiedy intensywnie uczysz sie angielskiego?
kokoszela

Postprzez Aśka_065 » 6 lip 2016, o 07:32

Ja też mam podobny problem, pismo rozumiem ale z tekstem mówionym mam bardzo duże problemy. Może to kwestia problemów ze słuchem?
Aśka_065

Postprzez femista9 » 20 lip 2016, o 11:42

Czy oglądanie seriali bez napisów to dobry sposób Waszym zdaniem na naukę mówionego tekstu?
femista9

Postprzez julneth » 23 sie 2016, o 12:14

Translator www.m-translate.pl jest nowoczesnym translatorem, za pomocą którego zawsze będziesz otrzymywać właściwe oraz jakościowe wyniki.
julneth

Postprzez arletkaa » 24 sie 2016, o 08:40

oglądanie filmów, słuchanie piosenek i tłumaczenie tekstów jest bardzo dobrym sposobem na naukę języka angielskiego. Ale jeśli chcesz umieć wypowiadać w się w tym języku to musisz jeszcze bardzo dużo rozmów prowadzić w tym języku. Bo rozumienie a umiejętność swobodnej konwersacji nie zawsze idą w parze:)
Od dziecka lubiłam uczyc sie jezyków obcych. teraz udzielam korepetycji. zawodowo jednak pracuje jako księgowa Jelenia Góra posiada wiele osób z brakami w edukacji językowej.
arletkaa

Postprzez andziaM3 » 31 sie 2016, o 11:24

Często to może być problem akcentu. Ja z językiem radzę sobie nieźle, ale np. znacznie łatwiej mi idzie z American English, brytyjski jest dla mnie trudniejszy własnie w słuchu.
Polecam sklep rowerowy we Wrocławiu - dla amatorów i profesjonalistów :)
andziaM3

Postprzez BarryWhite67 » 20 paź 2016, o 12:51

Ha, moja największa zmora... Mam spore problemy, aby zrozumieć mówiony angielski, ale u native speakerów. Jak oglądam anglojęzyczną telewizję albo słucham piosenek to jest masakra, ponieważ części słów w ogóle nie rozróżniam. Specyfika akcentu, stosowanie jakichś skrótów i zwrotów potocznych znacznie utrudniają. I w sumie nie znalazłem na to żadnego sensownego patentu. W przypadku piosenek pomaga słuchanie tekstu z transkrypcją, ale w rozmowie na żywo z obcokrajowcem tak się nie da. Natomiast zwykle nie mam problemów ze zrozumieniem innych osób, dla których angielski jest językiem nabytym. Mam po prostu wrażenie, że mówią znacznie wyraźniej :)
BarryWhite67

Postprzez maggy » 10 sty 2017, o 11:25

Najlepiej oglądać filmy, telewizje i słuchać muzyki bardziej świadomie, skupiać się na tekście.
maggy

Następna strona

Powrót do Praktyczne porady i problemy