Nauka słówek

Dział prowadzony przez nauczyciela Naszej szkoły. Problemy w nauce, praktyczne porady, jak uczyć się szybko i przyjemnie. Nauczyciel - Marta Nawrocka W tym dziale możesz zadać pytanie Naszemu ekspertowi. Uwaga porada jest bezpłatna tylko dla kursantów szkoły English Academy Opole, w pozostałych przypadkach koszt porady wg cennika: Cennik porad

Moderatorzy: Marta Nawrocka, justin_a

Re: Nauka słówek

Postprzez davvo » 5 wrz 2014, o 13:51

Masa aplikacji jest na telefon, wystarczy poszukać. A fiszki są najlepsze ;)
davvo

Postprzez andresowa81 » 20 lis 2014, o 10:26

Kiedyś taki miałem zamiar, nawet zainstalowałem taką aplikację ale po tygodniu już o niej zapominałem i w końcu ją odinstalowałem :(
Klinika stomatologiczna za granicą ? Szukaj pod hasłem tannlege utlandet
andresowa81

Postprzez KrzysiekW » 8 sty 2015, o 07:54

Jak dla mnie takie aplikacje są jak najbardziej pomocne przy nauce słówek.
KrzysiekW

Postprzez bartobo » 21 sty 2015, o 15:31

Mam z tym duży problem. Uczę się słówek i bardzo szybko je zapominam. Co mogę zrobić, aby nie wylatywały mi z głowy? Jestem załamany :(
bartobo

Postprzez forme » 26 mar 2015, o 11:07

Powtarzać, ćwiczyć, powtarzać....
forme

Postprzez MeetEnglish » 16 maja 2015, o 01:29

Świetną metodą poszerzania zasobu słownictwa jest oglądanie anglojęzycznych filmów bez lektora i polskiego tłumaczenia. Jeżeli okaże się to zbyt trudne, można włączyć napisy w języku angielskim, jednak należy korzystać z tej formy pomocy jedynie w ostateczności. Napisy sprawiają, że przestaje się słuchać, a zaczyna czytać, przez co film staje się książką. Ciekawym serwisem oferującym źródłowe streszczenia fabuły jest strona Eslnotes, na której opisy publikowane są specjalnie pod kątem osób uczących się języka obcego.
MeetEnglish

Postprzez kamilarolirad » 7 paź 2015, o 07:30

Na naukę słówek są różne metody. Niestety robienie listy i wkuwanie słówek na pamięć nie jest dobrym sposobem. Dlaczego? bo po miesiącu czasu, jeśli nie powtarzamy danego słówka systematycznie i nie mamy z nim kontaktu, po prostu go zapominamy.
kamilarolirad

Postprzez ragnars » 18 lis 2015, o 20:20

Osobiście korzystam ze strony forvo.com do odsłuchiwania słówek w różnych językach. Natomiast moja metoda jest prosta ale skuteczna robię zbiór 1000 najczęściej używanych słówek w danym języku i dokonuje klasyfikacji np. łazienka, ogród i zapamiętuje ile słówek przypada na daną kategorię także w przyszłości bardzo łatwo się odtwarza zapamiętany materiał ;)
Podróżnik, badacz i eksplorator ziemski a w necie poszukujący nowych możliwości pracy zdalnej
ragnars

Postprzez jurek00 » 22 lut 2016, o 12:51

przez sms ktoś próbował??
jurek00

Postprzez nadia1 » 1 mar 2016, o 10:01

Nigdy nie probowałam.

Języka uczylam się z książek oraz z programów językowych.
nadia1

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Praktyczne porady i problemy