Nauka słówek

Dział prowadzony przez nauczyciela Naszej szkoły. Problemy w nauce, praktyczne porady, jak uczyć się szybko i przyjemnie. Nauczyciel - Marta Nawrocka W tym dziale możesz zadać pytanie Naszemu ekspertowi. Uwaga porada jest bezpłatna tylko dla kursantów szkoły English Academy Opole, w pozostałych przypadkach koszt porady wg cennika: Cennik porad

Moderatorzy: Marta Nawrocka, justin_a

Re: Nauka słówek

Postprzez enpolska1 » 12 sty 2017, o 13:04

Powtarzanie przed snem i wyobrażanie sobie słowka to najlepszy pomysł ;D albo mapa mysli.
enpolska1

Postprzez Oldriart » 20 lut 2017, o 13:22

Mi słuchanie takie puste nic nie daje ja muszę pisać jestem wzrokowcem i najlepiej się ucze z przepisywania różnych tekstów tak najlepiej.
Oldriart

Postprzez projektogrod » 28 mar 2017, o 10:03

Ja próbowałam uczyć się z fiszek i nie dało to za dużo. Być może jest to dobry pomysł, ale sądzę, że każdy musi opracować sobie swój sposób.
http://www.projektogrod.eu/
projektogrod

Postprzez linkschool » 24 kwi 2017, o 21:03

Duzo dobrych pomyslow w dyskusji.
Oto trzy propozycje ode mnie jak uczyc sie slowek w jezyku obcym:

1. Ze slowek, ktorych sie uczysz uloz zdanie (ktos juz wczesniej wspomnial) lub krotka historie. Slowa w kontekscie sa latwiejsze do zapamietania.

2. Skojarzenia: pomysl o innym, znanym slowie, z ktorym kojarzy sie nowe. Moze byc to slowo polskie, angielskie lub w innym jezyku, ktory znasz. Skojarzenie moze dotyczyc wymowy lub pisowni, czasami kompletnie bezsensowne lub smieszne. Latwiej jest zapamietac fakty, ktore mozemy powiazac z czyms, co nasz mozg juz zna.

3. Ucz sie fraz, a nie pojedynczych slowek. Nowe slowo polacz ze slowem znanym, np. red umbrella (red - juz znane, umbrella - nowe). Znow laczymy nowa wiedze ze stara. Laczenie samych nowych slowek tez jest O.K. Slowa w jezyku nie wystepuja samodzielnie, ale w zdaniach. Uczac sie fraz lub czasem nawet calych zdan, uczymy sie rowniez dobrego stylu, poprawnej kolejnosci wyrazow, nie tylko samych slowek - czyli diw pieczenie przy jednym ogniu.

Enjoy your learning!
Link School of English in London
http://www.linkschool.co.uk
linkschool

Postprzez todler » 25 kwi 2017, o 08:27

Dokładnie, te metody się sprawdzają.
todler

Postprzez ewcia_mat » 26 lip 2017, o 09:33

U mnie najlepiej sprawdził się fiszki - dużo roboty przy tym, ale jak nauka sprawnie idzie :) Polecam spróbować!
ewcia_mat

Postprzez jolamarus1991 » 27 lip 2017, o 11:09

Najlepiej oglądać filmy, seriale czytane lub bez lektora i dużo rozmawiać z kimś po angielsku jeśli jest taka możliwość. :)
jolamarus1991

Postprzez Adamek430 » 26 sie 2017, o 13:00

Dobre są tez aplikacje typu doulingo. Tam co dziennie raz dziennie uczysz sie kilku słów aż dojdziesz do perfekcji
Adamek430

Postprzez Elwirka1 » 2 wrz 2017, o 09:44

Seriale to świetny pomysł na nauke języka. Przyjemność i nauka w jednym
Elwirka1

Postprzez Dudziak87 » 12 wrz 2017, o 09:14

Ja najszybciej uczę się słówek z fiszek, oraz jak mam przed sobą materiał, którego muszę się nauczyć, często także korzystam z takich pomocy dydaktycznych, wiec mogę z tego wywnioskować tylko jedno - jestem wzrokowcem :)
Dudziak87

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Praktyczne porady i problemy