Konspekt: Ich bin nett und du? – Jestem miły a ty?

Przyłącz się do dyskusji na temat planów zajęć lub opublikuj swój konspekt. A może wspólnymi siłami wymyślimy jakiś ciekawy schemat lekcji? Nie zwlekaj.
Wiecej konspektów znajdziesz także na www.jezykangielski.org/niemiecki/nauczyciel.html

Konspekt: Ich bin nett und du? – Jestem miły a ty?

Postprzez Admin » 6 maja 2015, o 11:34

Data 28.04.2015
Grupa / Klasa A

Temat: Ich bin nett und du? – Jestem miły a ty?
Cel główny operacyjny
Uczeń potrafi używać przymiotników opisujących ludzi
Cele szczegółowe operacyjne
1. Powtórzenie materiału z poprzednich zajęć: słownictwo z zakresu ,,ferie zimowe”.
2. Wprowadzenie nowej leksyki – zakres tematyczny: przymiotniki opisujące osoby.
3. Utrwalenie nowej leksyki.
4. Ćwiczenie wymowy.
5. Słuchanie ze zrozumieniem.

Materiały i środki dydaktyczne : kopie z ćwiczeniami, repetytorium leksykalne ,,Wiederholen wir zusammen”, płyta CD
Ilość jednostek lekcyjnych 1
Przebieg zajęć:
W celu przypomnienia słówek poznanych na poprzedniej lekcji nauczyciel rozdaje karty pracy z ćwiczeniem na kserokopiach. Uczniowie powtarzają słownictwo z zakresu ferie zimowe. Nauczyciel pyta 2 uczniów słownictwa z poprzednich zajęć.
Uczniowie słuchają nagrania z płyty i śledzą tekst wraz z nagraniem. Następnie z pomocą nauczyciela tłumaczą tekst na język polski i dopasowują opisy osób do fotografii W celu utrwalenia słownictwa uczniowie uzupełniają tabelkę, polegające na wpisaniu wyrazów o przeciwstawnym znaczeniu i przyporządkowaniu ich cechom wyglądu zewnętrznego lub charakterowi.

Zabawa w Wörterbingo. Uczniowie otrzymują karteczki, na których jest kilka poznanych dotąd przymiotników a następnie rysują w zeszycie planszę z sześcioma polami i wpisują w nie po jednym wybranym przez siebie wyrazie. Nauczyciel czyta słówka z listy na głos. Jeśli ktoś usłyszy zapisane przez siebie słowo, skreśla je. Kto jako pierwszy skreśli wszystkie słowa na swojej planszy, woła: „Bingo!”
Uczniowie otrzymuja zadanie domowe – naukę nowego słownictwa.
Admin
Administrator

Re: Konspekt: Ich bin nett und du? – Jestem miły a ty?

Postprzez krawiecpolska » 6 cze 2016, o 10:49

Witam bardzo dobra forma nauki
krawiecpolska

Powrót do Konspekty lekcji z języka niemieckiego