Nauka angielskiego przed maturą

Zadania i ćwiczenia dla licalistów

Re: Nauka angielskiego przed maturą

Postprzez SilnyPor » 15 paź 2017, o 20:17

Najważniejsza jest nauka słówek z danego działu. Sama przed maturą uczyłam się około 50 słówek dziennie i dzięki temu nie miałam problemu z odpowiedziami na pytania podczas matury ustnej. Mniejsza uwagę skupiałam na nauce czasów.
SilnyPor

Postprzez Dudziak87 » 16 paź 2017, o 07:08

Moim zdaniem lepiej mówić, mówić i wałkować cały czas te pytania, żeby umieć płynnie odpowiedzieć. Nawet jak nie będzie się znało wszystkich słówek to coś się wykombinuje :) Mi pomogła nauka dzięki takiej metodzie. Bardzo szybko nauczyłam się potrzebnych słówek, bez zakuwania. Tablice powiesiłam na ścianie i uczyłam się bez stresu i problemu :)
Dudziak87

Postprzez Diamencik63 » 24 paź 2017, o 06:28

A moim zdaniem matura ustna jest duża prostsza i wymaga bardziej 'zaprezentowania się' i 'ogólnego rozgarnięcia' niż jakiś konkretnych umiejętności. A do pisemnej warto sobie powtórzyć co już wiesz z gramatyki, zasady pisania różnych tekstów no i ćwiczyć słuchanie - ja z tym miałem największy problem...
Diamencik63

Postprzez Dorothy » 6 lis 2017, o 07:17

Dopytajcie się w swoich miejscowościachczy Speak up nie będzie miał kursów angielskiego przed maturą. Wydaje mi sięze powinien mieć bo w zeszłym roku były. Jest tam możliwość zapisania sie na taki kurs od stycznia
https://speak-up.pl/pl/kontakt

jest również możliwość nauki samodzielnie chociaż to jest trudniejsze. Głównie przez brak motywacji ( sama znajduję sobei często rózne zajęcia tylko po to aby się nie uczyć.....) ;) Polecam tutaj"
angielski you tube
profesora henrego
oraz serię czasopism english matters
Dorothy

Postprzez Ajlar » 26 lis 2017, o 18:02

Moja siostra w przyszłym roku zdaje maturę więc już zaczynamy szukać jakiegoś kursu maturalnego. Orłem z angielskiego nie jest więc podejrzewam, że bez porządnego przygotowania może nie pójść jej zbyt dobrze. Wstępnie zdecydowała się na szkołę językową EduMotiv. Szkoła prowadzi kursy maturalne z kilku języków, w tym angielskiego. Myślę, że czas już zacząć przygotowania bo języka nie da się nauczyć w miesiąc.
Ajlar

Postprzez CiemnośćWidzę » 3 sty 2018, o 17:09

Polecam po prostu robić arkusze maturalne z języka angielskiego :) jest tego bardzo dużo na internecie, są nawet specjalne książki ;) Powodzenia!
CiemnośćWidzę

Postprzez Ignacy87 » 15 sty 2018, o 08:09

A braliście korki przed maturą? Pomogły?
Ignacy87

Postprzez jjusti18 » 26 sty 2018, o 14:45

A jak wam idzie przygotowanie do matury? U mnie idę koszmarnie... Najbardziej przeraża mnie zdawanie z angielskiego- nie wiem w ogóle od czego zacząć się uczyć. Dlatego nawet planuje przeczytać ten poradnik http://www.wiedzanet.pl/jak-przygotowac ... ielskiego/ może tutaj czegoś więcej się dowiem o maturze z angielskiego.
jjusti18

Postprzez kingbed » 24 kwi 2018, o 06:58

dodatkowy kurs jak najbarziej dobry pomysł i 100 dni to nie jest aż tak mało czasu jak Ci się wydaje :) gdybyś miała 30 dni to już tylko korepetycje 1 na 1 a przy 3 miesiącach śmiało możesz zrobić kurs który Cie przygotuje na fajną ocenę.

--
plecaki szkolne
kingbed

Postprzez messalia » 27 kwi 2018, o 09:35

Zajrzyjcie do artykułu o sposobach na naukę angielskiego http://www.pewnybiznes.info/3-sposoby-na-szybsza-i-skuteczniejsza-nauke-jezyka-obcego/. Żeby łatwiej przyswoić nowe słówka, wystarczy codziennie oglądać filmy/seriale po angielsku, czytać książki i gazety. Dzięki temu nauka nie będzie oznaczać wyłącznie pochylania się nad podręcznikiem. A w wakacje można udać się na kurs do angielskiej wioski - ta metoda pozwala na kształcenie praktycznych umiejętności językowych.
messalia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Licealiści