Zalety i wady mieszkania w dużym mieście

Zadania i ćwiczenia dla licalistów

Zalety i wady mieszkania w dużym mieście

Postprzez MIchał01 » 14 lut 2011, o 20:29

Todays the most people live in big cites. People who live in big city thing that they
have a perfect place to live. Unfotunately they wrong and there are some defect in live in big city.

One major adventage is in big cites is a lot of schools, studies. Access to this is
better with big city than small city. Afetr finished these schools you can get a good work.

Secondly, in big city is a lot of shops, theaters, disco, clubs, cinemas, gallery, shopping center. There are also big event like festivals, ceremony. In big city you will not bore.

There are also some drawbacks of living in big city.
To start with in big city is very dangerous. There are a lot of crimes. There are some murders, rapes and many theft.

Secondly, there are traffic jam. We lose a lot of time by it. In big city is everything but something it is very far. It is obatacle if you have not car or
public transport drive not next to your house.

In my opinion live in big city has more adventages than defect.People who live
in big city can choice what they want to do in their live. They have acces to everthing what they want.
MIchał01

Re: Zalety i wady mieszkania w dużym mieście

Postprzez Maria01 » 23 lut 2012, o 16:53

Wydaje mi się, że temat nie został przez Ciebie w pełni rozwinięty. Podajesz dosyć trafne argumenty, ale są one po prostu wymienione, zapominasz o ich rozwinięciu. Przez to tworzy się za dużo powtórzeń, a samo „big city” występuje niemal w każdym zdaniu (spróbuj przeczytać tekst na głos, aby sobie to uświadomić). Myślę, ze gdybyś bardziej rozwinął swoją argumentację, to powtórzenia przestałyby rzucać się w oczy. Poza tym, w podsumowaniu podałeś, że jest więcej plusów mieszkania w wielkim mieście, a w całej pracy właściwie wymieniłeś tylko dwa argumenty na plus i dwa na minus. Samo podsumowanie mogłoby być kolejnym argumentem na plus, może warto w ten sposób przeredagować tekst?
Maria01

Postprzez joannajanikowska » 9 lis 2013, o 17:57

A mi się wydaje ze temat wyczerpany.
joannajanikowska

Postprzez dobbraa77 » 20 lis 2013, o 15:49

dzieki o to mi chodzilo !
Manicure Warszawa :

www.studiopantera.pl

-manicure ursynów
-pedicure ursynów
-vacu warszawa
-manicure hybrydowy ursynów
dobbraa77

Postprzez jagodzianka » 14 paź 2014, o 07:36

Przez całe życie mieszkam w mieście i choć chętnie wyprowadziłabym się na jakąś sielską spokojną wieś, ogólnie rzecz biorąc zupełnie mi to nie przeszkadza. Chętnie zmieniłabym jednak lokalizację. Bardzo podoba mi się chociażby piękny Wrocław i tamtejsze ciche osiedla z łatwym dojazdem do centrum. Całkiem fajnie prezentuje się między innymi Relaks Partynice, które sami zresztą zobaczyć możecie na tej stronie. Gdybym miała taką możliwość, zamieszkałabym tam od ręki.
jagodzianka

Powrót do Licealiści