Nauka języka z komputerem

Znasz ciekawe metody prowadzenia zajęć? Jeśli tak to udowodnij i pokaż innym jak dobrze nauczać. Opisz jakie metody wykorzystujesz i jak wpływają na proces kształcenia.

Re: Nauka języka z komputerem

Postprzez Rytina » 20 lut 2017, o 18:09

Chodziłam na kursy w szkole językowej, ale równie dużo dały mi kursy z Super memo. Nie były perfekcyjne, ale mimo wszystko nieco z nich wyniosłam. Moim zdaniem takie komputerowe kursy to bardzo ciekawa opcja dla osób, które potrafią byś systematyczne. Polecam jednak ćwiczyć mówienie, gadać z samym sobą, nagrywać się. Mnie się nie zawsze chciało, a to bardzo istotne.
Rytina

Postprzez lapifto » 23 lut 2017, o 18:04

ja m am ustawiony jezyk angioelski w windowsie :P
lapifto

Postprzez BarryWhite67 » 27 lut 2017, o 18:06

Komputer może nam pomóc w nauce, ale tylko na takiej zasadzie, że będzie stanowił dodatkową pomoc. Osobiście nie wierzę w to, aby bazując wyłącznie na e-learningu dało się w pełni przyswoić materiał, nie mówiąc o opanowaniu angielskiego w materii komunikacji. Oczywiście konwersacje np. przez Skype są świetne, ale relacja bezpośrednia z drugim człowiekiem to jednak jest zupełnie inna bajka. Dlatego ja bym z komputerami ich znaczeniem w nauce mimo wszystko nie przesadzał. Jako dodatek - ok, ale jako istota nauczania i podstawowe narzędzie już niekoniecznie.
BarryWhite67

Postprzez zofia59 » 10 mar 2017, o 12:20

Zgadzam się, wkuwanie słówek i gramatyka to nie wszystko, najważniejsza jest umiejętność porozumiewania się z drugim człowiekiem, a tego można nauczyć się wyłącznie zagranicą. Zobaczcie sobie na przykład kursy organizowane przez http://kursyjezykowezagranica.info.pl/i ... a-brytania można wybrać sobie w jakie miejsce chce się pojechać. Moim zdaniem to najlepsze opcja, jeśli zależy nam, żeby móc swobodnie posługiwać się językiem angielskim.
zofia59

Postprzez soniamilewicz » 20 lip 2017, o 07:00

Moim zdaniem nic nie zastąpi kursu z prawdziwym lektorem. A tym bardziej zajęć prowadzonych przez nativa, co oferują niektóre szkoły językowe. W końcu to jest okazja, żeby ćwiczyć nabyte umiejętności językowe w naturalnych warunkach - tego nie da Ci żaden kurs komputerowy. Sama kiedyś tego próbowałam. Teraz już od roku uczęszczam do Szkoły Języków Obcych ACE w Zabrzu: http://ace.edu.pl/szkola-jezyka-angielskiego-zabrze z zajęć na zajęcia widzę postępy, bardzo się cieszę, że się na niego zdecydowałam.
soniamilewicz

Postprzez Gerda » 24 lip 2017, o 12:30

Jestem tego samego zdania co soniamilewska, najlepsza jest nauka języka z lektorem, w małych kilkuosobowych grupach. Najlepiej, jeśli możemy się uczyć z native speakerem, wtedy nauka powinna być o wiele prostsza.
Gerda

Postprzez moniczka9090 » 6 lis 2017, o 20:20

Witam, podłączam się do tematu. Osobiście uważam, że w dzisiejszych czasach nauka języków jest o wiele prostsza i skuteczniejsza - właśnie dzięki komputerom. Słyszeliście może o metodzie nauki angielskiego przez Skype? Dokładniej ta metoda nazywana jest metodą CLT, czyli metodą komunikacyjno-konwersacyjną. Główną zaletą jest to, że od razu uczymy używać się języka w praktyce. Kursy takie, na różnych poziomach, są oferowane między innymi na http://englishviaskype.pl . Bardzo fajne jest to, że na początek można napisać się na lekcję próbną i zobaczyć, czy taka metoda wogóle nam odpowiada ;)
moniczka9090

Postprzez siser » 23 lis 2017, o 18:14

ciezko mi powiedziec czy to naprawde dziala..
siser

Poprzednia strona

Powrót do Metodyka nauczania języków obcych