skuteczna i szybka metoda nauki języka

Znasz ciekawe metody prowadzenia zajęć? Jeśli tak to udowodnij i pokaż innym jak dobrze nauczać. Opisz jakie metody wykorzystujesz i jak wpływają na proces kształcenia.

Re: skuteczna i szybka metoda nauki języka

Postprzez BarryWhite67 » 4 gru 2016, o 09:44

Ja już nie bardzo wierzę w metody szybkie i skuteczne... Niestety nauka angielskiego i każdego innego języka obcego wymaga czasu i zaangażowania. Trzeba temu poświęcić sporo uwagi i w miarę możliwości szukać jak najwięcej okazji do kontaktu z żywym językiem. W warunkach domowych sporo opcji daje telewizja i internet. Anglojęzyczna telewizja, kanały na YT itp. Kontakt z native speakerami też wskazany - generalnie rozmowa po angielsku daje zawsze najwięcej. Jeśli ktoś nie chce szukać szczęścia w nieskończoność, to może jakiś obóz językowy byłby rozwiązaniem? Just Speak takowe organizuje, nie korzystałem osobiście, ale opinie jakie znam są pozytywne. A na pewno jest tego znacznie więcej, trzeba tylko poszperać. A na wszelkie uniwersalne super metody bym nie liczył, bo trzeba brać pod uwagę jeszcze czynnik indywidualny. Każdy ma inne predyspozycje i metoda, która sprawdza się u Jasia u Ani może się już nie sprawdzić. Dlatego tak często nauka w szkole nie daje pożądanych efektów, bo wszyscy uczniowie są wtłaczani w ten sam schemat.
BarryWhite67

Postprzez MissFortune » 21 gru 2016, o 07:13

Moim zdaniem jednym z najlepszych sposobów na naukę jest wyjazd na obóz językowy, nawet jeśli znajomość języka ma się bardzo podstawową i zna się tylko kilka zwrotów. Językowa immersja pomaga sobie przyswoić mnóstwo informacji w bardzo krótkim czasie. Trzeba tylko mieć sporo samozaparcia, żeby nie mówić nigdzie po polsku i przełamać się do kontaktów z obcokrajowcami, ale uważam, że warto.
MissFortune

Postprzez cytrynaa » 10 mar 2017, o 12:06

Każdy ma inne preferencje, ale wydaje mi się, że za granicą mozna najszybciej nauczyć się języka. Jak nie chcecie wyjeżdżać na własną rękę, można zdecydować się na kurs np. http://kursyjezykowezagranica.info.pl/i ... a-brytania moim zdaniem to bardzo dobra opcja. Dzięki temu uczymy się przede wszystkim mówić, porozumiewać się w obcym języku.
cytrynaa

Postprzez wera » 23 cze 2017, o 09:30

Dobrym pomysłem jest wg mnie zapisanie się na kurs wakacyjny. Wiem, że ta szkoła organizuje takie kursy http://lincoln.edu.pl/warszawa/jezyk-an ... wakacyjne/ . Trwają 3 tygodnie, przeprowadzane są zajęcia na każdym poziomie zaawansowania. To fajny sposób, żeby usystematyzować i pogłębić swoją wiedzę.
wera

Postprzez Franciszka77 » 27 cze 2017, o 13:35

Podbijam pytanie mojej przedmówczyni :)
Również planuje podszlifować swój język angielski, ponieważ w tym roku kończę studia, a mój poziom języka angielskiego zatrzymał się na poziomie liceum. Chciałabym przede wszystkim nabyć większej swobody w komunikowaniu się, ale bez wydawania fortuny na szkoły językowe. Macie jakieś sprawdzone sposoby? Co myślicie o internetowych kursach językowych?
Franciszka77

Postprzez Gerda » 24 lip 2017, o 12:27

Przyłączam się do opinii, że nie ma szybkich sposobów na biegłe posługiwanie się językiem obcym. Potrzebna jest do tego żmudna i regularna nauka, takie jest moje zdanie.
Gerda

Postprzez Dudziak87 » 11 sie 2017, o 07:30

No niestety, nie da się znaleźć jednej skutecznej metody, dzięki której każdy szybko nauczy się obcego języka. Na każdego działa co innego i myślę, że trzeba po prostu testować, testować i znaleźć coś idealnego dla siebie i tyle :) Dla mnie istotną pomocą przy nauce okazały się te produkty, więc jeżeli ktoś jest wzrokowcem to mogę jak najbardziej polecić :)
Dudziak87

Postprzez Alan159 » 25 sie 2017, o 11:44

Mądrych sposobów się tu dowiaduje
Alan159

Postprzez jjusti18 » 26 sty 2018, o 14:43

Okres dziecięcy to też świetny moment, żeby nauczyć dziecko języka angielskiego. W końcu dziecko wtedy najszybciej się uczy. Ale jak to zrobić? Jak nauczyć dziecko angielskiego? Ja widziałam, że tutaj http://www.wiedzanet.pl/jak-uczyc-dzieci-angielskiego/ można znaleźć mnóstwo dobrych porad.
jjusti18

Postprzez Edyta1414 » 8 mar 2018, o 15:18

Świetne są aplikacje do nauki języka np. Quizlet (do nauki nowych słówek)

Nauka języka to ciągłe powtarzanie, dlatego aplikacje w tym wypadku sprawdzają się idealnie :)
Edyta1414

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Metodyka nauczania języków obcych