Nauka poprzez słuchanie

Znasz ciekawe metody prowadzenia zajęć? Jeśli tak to udowodnij i pokaż innym jak dobrze nauczać. Opisz jakie metody wykorzystujesz i jak wpływają na proces kształcenia.

Re: Nauka poprzez słuchanie

Postprzez kraszku » 13 lis 2016, o 12:50

Ja dostałam w prezencie od swoich rodziców SITE wraz z kursem jezyka angielskiego. Przez dłuższy czas w ogole sie tym nie interesowałam, ponieważ mam stresująca prace i zawsze wracam psychicznie wyczerpana, postanowiłam wyprobowac urzadzenie SITA do relaksu , efekt był zdumiewający, po 20 minutach relaksu za pomocą urzadzenia nabieram nowych sił mam umysł wypoczety i moge w koncu zabrac sie po pracy do inncyh domowych zajec na ktore do tej pory nie miałam ochoty. Do nauki jezyka angielskiego jeszcze nie przystapiłam ale mysle ze juz wkrotce rozpoczne nauke ta metoda.
kraszku

Postprzez alien003 » 20 cze 2017, o 11:35

To wszystko zależy w jakim stopniu chcesz poznać język. Jeśli tylko po to, żeby się "dogadać" to nauka przez słuchanie będzie ok. Ale jeśli chcesz mówić poprawnie gramatycznie, to jednak nauka reguł Cię nie ominie. Szczególnie, że nawet native spikerzy mówią czasem z błędami lub używają słówek ze slangu. Myślę, że taka nauka to dobra podstawa, żeby później język szlifować na kursach :) Teraz jest tyle różnych opcji, nawet kursy online jak ten: http://typeon.pl/forum/metoda-etutor-opinie Więc każdy znajdzie coś dla siebie :)
alien003

Postprzez zanetaturkala » 26 cze 2017, o 07:52

Ja polecam chociażby słuchanie na You Tube, to kopalnia wszelkiego rodzaju filmów, często dostępnych z transkrypcją, więc można słuchać i weryfikować przekaz, czytając akurat wypowiadane słowa. Szczególnie rekomenduję rozpoczęcie swojej przygody z bajkami- język w nich jest przejrzysty i istnieje większe prawdopodobieństwo zrozumienia danego przekazu. ;)
zanetaturkala

Postprzez Dudziak87 » 12 lip 2017, o 10:50

Ja niestety jestem wzrokowcem i nie mogę jedynie słuchać, muszę mieć cokolwiek pokazanego na tablicy, czy rzutniku i tak najlepiej przyswoję wiedzę. Gdy robię notatki to uczę się rysunkowo. To bardzo mi pomaga. Jeszcze jak byłam w liceum to musiałam korzystać z takich tablic podczas nauki, bo łatwiej mi było przyswoić wiedzę.
Dudziak87

Postprzez Alan159 » 25 sie 2017, o 11:45

Chyba też muszę zacząć bardziej skupic się na sluchaniu
Alan159

Postprzez Oskarbest » 9 sty 2018, o 09:41

Wydaje mi się, że to SITA to może być kosztowny eksperyment. Generalnie w nauce języka decyduje systematyka. Warto poczytać co piszą użytkownicy SITA na forach. Jak napiszę swoją pracę pracę dyplomową z politologii to się tym zajmę.
Oskarbest

Postprzez parkan » 24 sty 2018, o 15:10

mnie sie wydaje ze to dziala !
parkan

Postprzez Green105 » 26 sty 2018, o 09:08

Zastanawiam się nad skuteczną metodą nauki, która pomoże mi dopracować język. Może faktycznie dobrym pomysłem jest częste słuchanie. Muszę przetestować.
Green105

Postprzez moniaer » 8 cze 2018, o 20:34

Ta metoda jest skuteczna, ale z pewnością nie dla osób początkujących. Jeśli nie zna się za dużo słów, trudno coś zrozumieć, gdy słuchamy osobę mówiącą w języku angielskim. W późniejszym etapie nauki słuchanie jest niezwykle ważne, gdyż pozwala nam sprawdzić, czy będziemy w stanie się z kimś porozumieć.
moniaer

Poprzednia strona

Powrót do Metodyka nauczania języków obcych