Nauka języka z komputerem

Znasz ciekawe metody prowadzenia zajęć? Jeśli tak to udowodnij i pokaż innym jak dobrze nauczać. Opisz jakie metody wykorzystujesz i jak wpływają na proces kształcenia.

Nauka języka z komputerem

Postprzez ankanew » 28 cze 2015, o 12:07

Do tej pory zawsze uczyłam się angielskiego "na żywo" w szkole językowej. Jakiś czas temu przestałam z różnych powodów. Teraz zastanawiam się, aby wrócić do nauki angielskiego, ale na komputerze. Wstępnie wybrałam sobie dwa kursy:

Profesor Henry http://programy-do-nauki-jezyka.itanie.eu/artykul-profesor-henry-6-0-gramatyka.html
Tell Me More http://merlin.pl/Kurs-jezyka-angielskiego-2-z-10-poziomow-zaawansowania_Techland/browse/product/8,618446.html

Czy macie jakieś doświdczenie z tymi programami? Który jest lepszy? A moze co innego polecacie?
Ann
ankanew

Re: Nauka języka z komputerem

Postprzez MeetEnglish » 15 lip 2015, o 22:48

Czy macie jakieś doświdczenie z tymi programami? Który jest lepszy? A moze co innego polecacie?

O wspomnianych przez Ciebie programach czytam po raz pierwszy. Ostatnimi czasy używam Facebooka w celach bardziej edukacyjnych, niż rozrywkowych. Korzystam z otwartych for dyskusyjnych, na których nie muszę się każdorazowo logować, a feedback użytkowników jest natychmiastowy. Śledzę też tematyczne grupy i fanpage poświęcone metodyce uczenia się języków obcych. W pierwszej kolejności jednak zalecam zmianę języka aplikacji na ten, którego zamierzasz się uczyć - niezależnie od tego, czy jest to angielski, niemiecki, czy suahili. ;)

Więcej na ten temat dowiesz się z artykułu: Jak uczyć się angielskiego z Facebookiem?
MeetEnglish

Postprzez MigotkaJulia » 30 lis 2015, o 14:31

Ja miałam kontakt z nauką przez komputer podczas kursu z http://berlitz.my-free.website/ mimo, że na początku wydawało mi się to trochę mało odpowiednie to po jakimś czasie zauważyłam więcej plusów niż minusów takiego rozwiązania.
MigotkaJulia

Postprzez Thezaur » 16 gru 2015, o 19:51

Na oficjalnej stronie British Council jest masa materiałów do nauki angielskiego na różnych poziomach.
Knowledge has to be improved, challenged, and increased constantly, or it vanishes.
Peter Drucker
Thezaur

Postprzez cobocreative » 20 sty 2016, o 15:14

ja mogę wszystkim śmiało polecić stosunkowo nowy kurs na polskim rynku,który realnie uczy jezeyka online:

www.bellsenglishcourse.pl
cobocreative

Postprzez fran89 » 25 sty 2016, o 08:32

Nauka języka obcego za pomocą kursu komputerowego jest dobrą i szybką ale jedynie dla osób, które mają już solidne podstawy językowe i pragną odświeżyć sobie znajomość jerzyka. Jeżeli już pracujesz, kurs online jest dość dużym ryzykiem, bo możesz nauczyć się języka z błędami i wtedy nie wypadniesz zbyt dobrze przed anglojęzycznymi kontrahentami. Porozmawiaj z szefem i zapytaj o możliwość kursu dla całej firmy. My korzystamy z ofery tej szkoły http://www.edukatio.edu.pl/biznes/szkolenia-jezykowe-dla-firm/ i jesteśmy bardzo zadowoleni.
fran89

Postprzez WhereAreYouNow » 26 sty 2016, o 20:54

pomysł dobry jak njbardziej z ta nauką języka z komputerem ale rzeczywiście dla osób które mają już jakies podstawy . Bo dla początkujących to nie wiem . Chyba musieliby być bardzo zmobilizowani . Ale w sumie ... kiedyś były kasety . I niektorzy w ten sposb też zaczynali swoją przygodę z językiem czy to niemieckim czy angielskim itd itd ;) A dodatkowo do szkoły językowej przecież tez mozna się zapisać . Dla osób , które sa z Warszawy , uważam iż warto zajrzec do skzoły językowej pi school . Jest tam na prawde bardzo bogata oferta językowa i mozna sie wiele nowych rzeczy nauczyc . zajecia prowadzone sa w malych grupach .
WhereAreYouNow

Postprzez Karen » 31 sty 2016, o 16:02

Ja korzystałam z Henry'ego i byłam zadowolona, w miarę sprawnie udało się opanować materiał.
Karen

Postprzez Lincia » 15 paź 2016, o 07:30

Mnie bardzo podobają się te kursy online, wiele z nich wynoszę, to lepsze niż szkoła.
Lincia

Postprzez kurier8 » 17 sty 2017, o 13:39

Ja szukam jakiegoś kursu dla siebie. Uczyłem się języka w szkole i coś tam pamiętam. Czy znacie jakieś programy do nauki języka które sprawdzą mój poziom dzięki czemu będę wiedział jakiego przedziału mam szukać. Pytam bo wiem, że większość kursów jest już przygotowana typowo pod dany poziom.
kurier8

Następna strona

Powrót do Metodyka nauczania języków obcych