Skuteczne metody

Znasz ciekawe metody prowadzenia zajęć? Jeśli tak to udowodnij i pokaż innym jak dobrze nauczać. Opisz jakie metody wykorzystujesz i jak wpływają na proces kształcenia.

Re: Skuteczne metody

Postprzez marin » 19 lut 2013, o 11:55

czy jest jakaś skuteczna metoda nauki, ale dla osób które chcą same się uczyć w domu? powiedzmy, że jedynym kontaktem z językiem będzie telewizor i puszczony program na BBC:( jak zabrać się do takiej nauki? czy zwykłe repetytorium wystarczy?
Grafoman pisze byle jak o pięknych rzeczach, talent - pięknie o byle czym.
marin

Postprzez adrianna » 31 maja 2013, o 12:58

Jest kilka sposobów. Wiem bo sama z nich korzystałam. Jeżeli chcesz nauczyć się biegłości w mowie to znajdź sobie kogoś z kim będziesz mógł rozmawiać na skype po angielsku. Podobnie jeżeli chodzi o pisanie to np można to rozwijać za pomocą czatów.
Bardzo ważna sprawa to technika zapamiętywania słówek czy wyrażeń. I tutaj obecnie bardzo popularną metodą jest metoda 5S. Sama z niej korzystam i widzę sama po sobie, że zasób mojego słownictwa zwiększył się w znacznym stopniu. Metoda ta aktywizuje pamięć długotrwałą (to w niej przechowujemy umiejętności języka ojczystego). Enjoy! :)
adrianna

Postprzez Agnesss » 4 cze 2013, o 00:36

Potwierdzam skuteczność metody 5S. Mój słaby do tej pory angielski poprawił się dzięki niej, przynajmniej o jakieś 40%. Co dla mnie najważniejsze w tej metodzie - nie nudzę się, ucząc się języka z jej pomocą, nie muszę zakuwać - brzydko mówiąc - "na chama", tylko odwołuję się do uczuć, które kojarzą się z danym słowem. Uczucia łatwo się "zapamiętuje", stąd też łatwość i prostota tej metody. Poczytajcie sobie zresztą o niej albo zamówcie newsletter z darmowymi materiałami (tak jak ja, zanim skorzystałam z kursu). Macie tam między innymi darmowe ćwiczenia, porady i więcej informacji o samej metodzie, czego ja tu nie jestem w stanie Wam w skrócie przedstawić ;). Pozdrawiam!
Agnesss

Postprzez holaa86 » 2 lis 2013, o 23:12

Ja myślę, że w naukę trzeba włożyć dużo wysiłku i czasu i po kolei nauczyć się gramatyki, słówek, osłuchać się dużo, ćwiczyć pisanie, tworzyć własne zdania, oglądać dużo i być systematycznym!!
holaa86

Postprzez kasia.pa » 1 lut 2014, o 09:16

Z gramatyką czy słówkami u mnie dobrze szło - gorzej z mówieniem. Zaczęłam więc rozmawiać na skype z obcokrajowcami i bardzo szybko zauważyłam efekt
kasia.pa

Postprzez Lincia » 26 mar 2014, o 12:54

Dla mnie świetnym sposobem są fiszki. :)
Lincia

Postprzez kasia.pa » 26 mar 2014, o 19:46

Są całkiem dobre, aczkolwiek robi się przy tym trochę bałaganu
kasia.pa

Postprzez luiz826 » 27 lip 2014, o 11:00

Ja mam pytanie co do słuchania nagrań. Czy aby się uczyć podczas słuchania rozmów, telewizji, radia w jezyku angielskim, to należy się bardzo skupiać na tym i wsłuchiwać się? Czy jeżeli załączę sobie angielskie radio, a w między czasie będę czytał sobie coś na internecie, to to będzie miało sens? Czy słuchając tego tak jakby ,,w tle,, mamy szanse coś się nauczyć? To działa też jakoś podświadomie?
luiz826

Postprzez Gumiś » 26 sie 2014, o 10:05

Ja osobiście polecam www.chatterbox.pl jest to świetny sposób na nauczenie się języka bez wychodzenia z domu. Jeśli ktoś się zastanawia nad podjęciem nauki on-line naprawdę polecam aby się tak kształcić. Jest to naprawdę dobre i optymalne rozwiązanie. Polecam
Gumiś

Postprzez davvo » 5 wrz 2014, o 13:55

Oglądanie angielskich seriali/filmów z polskimi napisami - łączymy przyjemne z pożytecznym ;)
davvo

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Metodyka nauczania języków obcych