Fiszki - co sądzicie o metodzie nauki?

Znasz ciekawe metody prowadzenia zajęć? Jeśli tak to udowodnij i pokaż innym jak dobrze nauczać. Opisz jakie metody wykorzystujesz i jak wpływają na proces kształcenia.

Re: Fiszki - co sądzicie o metodzie nauki?

Postprzez Lincia » 25 mar 2014, o 13:45

Ja uwielbiam się uczyć za pomocą fiszek. :)
Lincia

Postprzez kasia.pa » 25 mar 2014, o 19:23

Problemem jest tu tylko bałagan jaki się potem tworzy ;D
kasia.pa

Postprzez rodzyn » 15 cze 2014, o 11:05

fiszki są super ja korzystam z e-tutor (od diki.pl), tylko tam za free można mieć tylko jeden folder, więc trochę słabo... :(
rodzyn

Postprzez mmilka » 16 cze 2014, o 17:54

Fiszki najlepiej sprawdzają się przy nauce słówek. Ale w kwestii bałaganu - racja, jak uczyłam się do matury miałam wielki karton fiszek, jak zaczęłam je wszystkie wyciągać nie było widać podłogi. ;-)
mmilka

Postprzez GabiV » 10 lip 2014, o 07:48

Moim zdaniem ta metoda sprawdza się tylko, gdy ktoś uczy się na sprawdzian czy egzamin. Nauka słówek wyrwanych z kontekstu to moim zdaniem niewypał na dłuższą metę...Polecam naukę całych zdań mimo wszystko, jeśli już ktoś tak bardzo chce na fiszkach bazować.
GabiV

Postprzez mmilka » 19 lip 2014, o 09:44

Moim zdaniem w nauce języka obcego właśnie najważniejsze jest słownictwo. Trzeba je poszerzać aby móc się komunikować. Poza tym mi łatwiej zapamiętać słowo, niż całe zdanie. Do tego służą inne ćwiczenia.
mmilka

Postprzez Linda86 » 30 wrz 2014, o 13:24

Jak już ktoś wspomniał - fiszki są fajne, ale trzeba wspomagać się tez innymi metodami nauki. Są za to wygodne i można z nich korzystać w autobusie czy w kolejce do lekarza :P Mam nawet jeden zestaw oryginalnych fiszek. Tutaj można je znaleźć w promocji.
Linda86

Postprzez thxhel » 1 paź 2014, o 09:39

zastanawiam się właśnie nad tym, w sumie rozmawiać umiem tylko czasem nie mówię wprost bo brakuje mi słownictwa. myślicie że fiszki pomogą?
thxhel

Postprzez Heldzia » 30 paź 2014, o 12:49

ja korzystam i to dość często, szczególnie w autobusie, czy w jakiś mega długich kolejkach w sklepach.
Widzę też efekty

Czasem też jak oglądam filmy z napisami to zapisuje jakieś frazy itp i sama tworze swoje ręczne fiszki
Dowiedz się jak to działa - firma kruk opinie
Heldzia

Postprzez Wolny.strzelec » 7 lis 2014, o 11:19

Ja też korzystam z fiszek i powiem tak: jest to jeden z lepszych sposobów na naukę słówek. Po jakimś czasie złapałem się na tym, że rozumiem więcej filmów na przykład... No ale same fiszki to dla mnie za mało. Oprócz tego właśnie filmy/seriale/piosenki. Korzystam też z e-lerningu, z różnych już właściwie korzystałem, ale teraz wytrwałem najdłużej i wciąż jestem zmotywowany. Tutaj wklejam link jak ktos jest zainteresowany: http://www.pischool.pl/ Ta szkoła z której ja korzystam oferuje też prywatne lekcje, ale ja osobiscie nie mam na to czasu. Wolę sobie usiąść sam do angielskiego jak mam na to czas i ochotę. No i oczywiście wyjazdy, wyjazdy i jeszcze raz wyjazdy. chyba dzięki nim najwięcej się nauczyłem - kiedy byłem zmuszony wręcz do konwersacji. A fiszki - jasne, że tak, ale tak jak mówię - z czymś jeszcze;))
Wolny.strzelec

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Metodyka nauczania języków obcych