Jakie metody skuteczne polecacie?

Przecież podręcznik to nie wszystko? Znasz ciekawe materiały do wykorzystania na zajęciach? A może masz pomysł jak uatrakcyjnić zajęcia j. angielskiego? Przyjmujemy ciekawe linki a przede wszystkim Twoje pomysły.

Jakie metody skuteczne polecacie?

Postprzez lewele » 1 lut 2013, o 00:07

Witam
Jakie skuteczne metody nauki języków obcych możecie polecić?
Co wg Was jest najlepsze i bardzo skuteczne?
Zajrzyj na jedno z lepszych for kredytowych w sieci: http://www.kredyt-forum.pl
lewele

Re: Jakie metody skuteczne polecacie?

Postprzez Cashie » 23 maja 2013, o 19:50

co ja bym bez tego
Cashie

Postprzez adrianna » 31 maja 2013, o 09:50

Polecam Ci metodę znaną pod nazwą 5S. Jest to nowatorska technika nauki języków obcych. Z rozmów ze znajomymi anglistami wynika że jest to znana i wykorzystywana metoda. Standardowa nauka języków obcych polega na ciągłym powtarzaniu materiału. Takie informacje zapisują się zwykle w pamięci krótkotrwałej. Natomiast metoda 5s wykorzystuje przede wszystkim pamięć długotrwałą. Łączy naukę języka obcego z uczuciami. Np jeżeli zobaczymy coś co wzbudzi w nas emocje np sławną osobę to jesteśmy w stanie zapamiętać to wydarzenie do końca życia. Podobnie jest z nauką języka angielskiego za pomocą tej metody.
adrianna

Postprzez bieniek » 1 sie 2013, o 20:58

Mówienie, mówienie i jeszcze raz mówienie. Nie uczenie się na pamięć słówek, raczej układanie wielu zdań z tym samym słowem żeby zapamiętać kontekst jego użycia. Do tego słuchanie anglojęzycznych piosenek, audiobooków, wiadomości np. bbc. Czyli ogólnie rzecz biorąc praktyka, nie teoria.
bieniek

Postprzez antares » 2 sie 2013, o 12:38

Ja chodziłem do szkoły językowej, w której nauka opierała się na metodzie Callana. Dla mnie ta metoda była skuteczna, ale też dużo pracowałem sam w domu, oglądając anglojęzyczną telewizję, przeglądając fiszki w autobusie i pociągach.
Prace magisterskie - ogłoszenia dla studentów
antares

Postprzez Sisi » 23 sie 2013, o 10:26

Ja też słyszałam wiele dobrego o 5S. Osobiście jeszcze nie miałam okazji z niej skorzystać, ale w najbliższej przyszłości raczej się to zmieni, bo zapowiada się ona iście interesująco.
Jazz
Sisi

Postprzez masszzynka » 3 paź 2013, o 14:46

super metody wypisujecie :)
masszzynka

Postprzez holaa86 » 2 lis 2013, o 23:02

Najpierw trzeba zrozumieć, jak działa język, żeby się go nauczyć...samo wkuwanie słówek lub zdań nic nie da, musimy zrozumieć jak działa system i wtedy będziemy mogli sami tworzyć zdania i porozumiewać się językiem obcym, nieprawdaż?
Czytałam fajny artykuł o 'nauce błyskawicznej':) tutaj jest: http://www.prestonschool.pl/blog/nauka- ... skawiczna/
holaa86

Postprzez xxkrasnoluxx » 18 lis 2013, o 12:12

Najlepiej wyjechac za granice. Odrazu sie nauczysz...
xxkrasnoluxx

Postprzez lking » 5 gru 2013, o 11:41

Dokładnie, wyjezdzajac jestes zmuszony do myslenia....najlepsza metoda.
lking

Następna strona

Powrót do Materiały do nauczania