Czy iśc do psychologa?

Luźne pogawędki i nie tylko.

Eager to particpate in the conversation? Do you want to practice communication skills? Start the chat. Fortune favours the brave!

Czy iśc do psychologa?

Postprzez Dorothy » 4 maja 2015, o 09:31

Nie wiem już, jak radzić sobie ze stresem. Nie dość, że w pracy mam naprawdę ciężki okres, to jeszcze zbliżają się terminy egzaminów, a ja czuję, że nie podołam. Do tego ciągle kłócę się z mężem. Nie wiem już co robić, myślicie, że psycholog to dobry pomysł?
Dorothy

Re: Czy iśc do psychologa?

Postprzez elonk » 11 maja 2015, o 13:10

Moim zdaniem, jeśli czujesz, że problemy cię przytłaczają, to na pewno warto się wybrać do specjalisty. Wiem, że w naszym kraju króluje przekonanie, ze tylko człowiek chory psychicznie potrzebuje pomocy psychologa, ale prawda jest taka, że na zachodzie to normalne, że idzie się po pomoc także w innych wypadkach. Choćby duża popularność terapii partnerskich czy dla młodzieży. Tam jest to zupełnie normalne.
Sam zresztą też od kilku już lat chodzę na terapię do Pracowni Psychorozwoju w Warszawie http://psychoterapia-kielczyk.pl/ ilekroć czuję, że sprawy wymykają mi się spod kontroli. Tobie też polecam takie rozwiązanie, bo jest z pewnością lepsze niż siedzenie z założonymi rękami i czekanie, aż wszystko się pogorszy.
elonk

Postprzez kasia.pa » 14 maja 2015, o 19:25

Hmm jeśli uważasz, że żaden inny sposób Ci nie pomoże to czemu nie?
kasia.pa

Postprzez monday » 25 paź 2015, o 17:56

A nie próbowałaś się czymś zająć? Na przykład jakimś sportem?
monday

Postprzez unit » 11 lis 2015, o 19:43

Jest od tego, aby pomagać ludziom.
unit

Postprzez kalmar » 17 lis 2015, o 14:09

My ostatnio musieliśmy się wybrać z dzieckiem, ponieważ niepokoiło nas jego zachowanie. Wykryto u niego adhd, jednak staramy się leczyć zaburzenia zachowania w specjalistycznej klinice i jesteśmy dobre myśli.
kalmar

Postprzez clarisa » 7 gru 2015, o 19:16

Minęly już te czasy, kiedy pójście do psychologa wiązało się z poczuciem wstydu. Obecnie psycholog staje się coraz częściej niezbędny w rozwiązywaniu problemów z własną skomplikowaną psychiką. Warto korzystać z tej pomocy, kiedy się czuje, że nie można już sobie samodzielnie z niczym poradzić. Niekiedy wystarczy jedynie kilka wizyt, czasami jest to dłuższy proces. Jeżeli ktoś z Wrocawia lub okolic potrzebowałby pomocy psychologa, to polecam panią Dagmarę Woję z http://psycholog.i-wroclaw.pl/ która pomaga zarówno z młodzieżą, jak i dorosłymi. Gabinet ma na Podwalu.
clarisa

Postprzez paulinasiemieniak » 10 lut 2016, o 10:12

Myślę , że powinnaś poszukać jakiegoś dobrego psychoterapeuty, który zaproponuje ci jakieś techniki relaksacyjne, nauczy panować nad emocjami itd.
paulinasiemieniak

Postprzez MaryGrace » 15 lut 2016, o 08:40

jeśli czujesz, że jest Ci to potrzebne to jak najbardziej idź. Nie ma się ani czego wstydzić, ani obawiać.
MaryGrace

Postprzez clarisa » 6 mar 2016, o 22:08

Nie trzeba się wstydzić tego, że jest potrzebna pomoc psychologa. Jeżeli tylko czujemy, że sami nie dajemy rady, to warto poprosić o pomoc fachowca. We Wrocławiu bardzo dobry jest gabinet na Podwalu pani Dagmary http://dagmarawoja.pl/
clarisa

Następna strona

Powrót do Chill out