Jaki agregat prądotwórczy

Luźne pogawędki i nie tylko.

Eager to particpate in the conversation? Do you want to practice communication skills? Start the chat. Fortune favours the brave!

Jaki agregat prądotwórczy

Postprzez Gustaw » 20 mar 2016, o 10:25

Poszukuję agregatu prądotwórczego zdolnego zasilić w sytuacjach awaryjnych (w ubiegłym tygodniu byliśmy pozbawieni zasilania 3 dni) dom jednorodzinny.
Nie posiadam żadnych urządzeń zasilanych z 3 faz, więc myślę o zakupie agregatu jednofazowego.
Oprócz typowych urządzeń takich jak oświetlenie, lodówka, komputer, modem-router, telefony, muszę zasilić również:
- pompa głębinowa grundfos jetsub , silnik < 1kW
- kocioł grzewczy gazowy eurotemp kalme HEK36
- pompa cyrkulacyjna grundfos UPS32-40 180
Całkowite zapotrzebowanie na moc nie powinno przekroczyć 5kW.

Jaki agregat polecilibyście?
Gustaw

Re: Jaki agregat prądotwórczy

Postprzez adrianna » 24 mar 2016, o 08:41

A Twoja kuchnia nie wymaga zasilania 3-fazowego? Bo sami w osatnim czasie kupowaliśmy agregat z mężem i zdecydowalismy się jednak na urządzenie 3 fazowe z uwagi na to,że kuchenka tego wymagała. Również mieszkamy na wsi tak wiec przerwy w dostawie prądu się zdarzały ale aktualnie jest już lepiej. Zdecydowaliśmy się na agregat firmy Caterpillar. Zamawialiśmy tutaj:
http://eneria.pl/

jest to jedyny dystrybutor tych agregatorów na Polskę. Zadzwoń do nich, doradzą Ci konkretny model.
adrianna

Postprzez Karol17 » 20 gru 2017, o 08:06

Hm, a szukałeś w Internecie? Jest wiele sklepów, które oferują takie agregaty prądotwórcze, a nazwy ich są naprawdę proste do odnalezienia.. ;p . O i jak spisuje się pompa głębinowa? Ja właśnie też zastanawiam się nad założeniem, nie wiem tylko gdzie ją kupić.. Widziałem kilka ciekawych propozycji na stronie http://iboitaly.pl/ , ale i również w sklepie stacjonarnym.. A Ty gdzie nabyłeś swoją?
Karol17

Postprzez lizurej » 20 gru 2017, o 10:34

mam podobny dylemat, często ostatnio zdarzają sie u nas awarię elektryczności a wodę i ogrzewanie mamy przy użyciu prądu, więc zimą jest problem

von dieser Quelle
lizurej

Postprzez jjusti18 » 15 lut 2018, o 13:52

A korzystał ktoś z was z wynajmu agregatów prądotwórczych? Właśnie znalazłam taką ofertę tutaj http://agregatypradotworcze.com.pl/pl/ i zastanawiam się czy nie skorzystać z ich usług w razie jakby w mojej firmie nie było prądu. Firma wydaje mi się profesjonalna i z tego co zauważyłam oferują również infrastrukturę tymczasowego zasilania czyli okablowanie, rozdzielnie, najazdy kablowe. Także według mnie ich usługi są na całkiem dobrym poziomie.
jjusti18

Postprzez mateuszdebowski93 » 20 lut 2018, o 12:53

Jeśli poszukujesz agregat prądotwórczy do domu, to mój wybór godny polecenia może być tylko jeden.
mateuszdebowski93

Postprzez gienio22 » 20 lut 2018, o 12:56

Dzięki wszystkim za wypowiedzi bo również szukałem takiego agregatu :)
gienio22

Postprzez Adamila021 » 21 lut 2018, o 02:11

Wydaje mi się, że powinno się przede wszystkim zadbać o ogrzewanie które masz w domu. Wtedy nie będzie CI potrzebny agregat. Na stronie http://www.unicon-termo.pl możesz znaleźć informacje odnośnie usług świadczących przez to biuro inżynieryjne i umówić się z nimi na sprawdzenie instalacji
Adamila021

Postprzez koziel.wojciech.88 » 17 kwi 2018, o 05:56

wybór agregatu to ciężki wybór. Przy zakupię zwróć uwagę na akumulatory hydrauliczne. Jest to bardzo ważna część całęgo silnika więc lepiej na to uważać.
koziel.wojciech.88

Powrót do Chill out