Inteligenty dom to dobra koncepcja

Luźne pogawędki i nie tylko.

Eager to particpate in the conversation? Do you want to practice communication skills? Start the chat. Fortune favours the brave!

Inteligenty dom to dobra koncepcja

Postprzez aniamroz79 » 26 paź 2016, o 12:48

Cześć. Ostatnio moja koleżanka stwierdziła, że jak będzie projektowała swój dom to zainwestuje w tego typu rozwiązania. Ogólnie mówiąc mam na myśli inteligentny dom. Myślałam, aby założyć również u siebie takie same rozwiązanie, które integruje wiele urządzeń: kamery monitoringu z alarmem oraz wideodomofonem http://trans-sat.pl - tak jak na tym linku do strony. Natomiast zastanawiam się co się stanie jak będzie awaria zasilania. Czy w takim wypadku nie zostanę uwięziona w mieszkaniu? W jaki sposób będę mogła otworzyć bramę garażową? Czy ktoś z forumowiczów ma inteligentny dom? Jeżeli tak, to jak to się sprawuje w codziennym życiu. Czy jest to rozwiązanie awaryjne? Będę wdzięczna za wasze wypowiedzi w tej kwestii.
aniamroz79

Re: Inteligenty dom to dobra koncepcja

Postprzez marci1819 » 5 sty 2017, o 16:14

Z pewnością są to fajne i wygodne rozwiązania, ale niestety niezbyt tanie i na ten moment dla nielicznych.

Postprzez kamila » 28 mar 2017, o 15:04

Ja uważam, że dom inteligentny to super sprawa. Widzę, że ostatnio coraz więcej ludzi interesuje się tym systemem - bo warto. Jeśli jeszcze nie wiecie czym jest dom inteligentny to zachęcam do lektury: http://strefarelaksacyjna.pl/jeden-dom-rozne-charaktery. Może sami się do niego przekonacie? To na pewno bardzo wygodne.
kamila

Postprzez karolina45 » 16 kwi 2017, o 11:46

Mi się podobają takie domy. Czytałam dużo o nich na: http://ecoreadyhouse.pl/dom-inteligentny/ . Sprawdzają się rewelacyjnie pod wieloma względami. Wydaje mi się, że są przyszłościowe, stabilne i godne uwagi. Może trzeba w nie najpierw zainwestować, ale potem użytkuje się je o wiele lepiej.
karolina45

Postprzez atoczydlo » 19 kwi 2017, o 12:58

Myślę że to przyszłościowe i dobre rozwiązanie, zapewne duża większość domów będzie niedługo wyposażona w takie systemy :P
atoczydlo

Postprzez monday » 9 cze 2017, o 16:22

Czytałam gdzieś, że niedługo każdy dom będzie musiał być wybudowany według takich nowoczesnych standardów. Dlatego już teraz warto zaznajomić się z energooszczędnymi domami i technologią wg której zostały wybudowane . Takie budynki można postawić już w 90 dni, oczywiście do stanu deweloperskiego. No i są tanie w utrzymaniu, co jest największym plusem.
monday

Postprzez dwpiszko » 12 cze 2017, o 08:13

Jeśli takie systemy pomagają zwiększyć bezpieczeństwo w domu oraz wspomagają oszczędzanie elektryczności, ciepła itp. to oczywiście że taki system warto jest zainstalować u siebie w domu ;)
dwpiszko

Postprzez koninko » 13 cze 2017, o 12:24

Na pewno dobra tylko pytanie czy ekonomicznie uzasadniona :P
koninko

Postprzez goolll » 13 cze 2017, o 14:45

Bardzo fajne są takie rozwiązania, jednak myślę, że nie należą do najtańszych :P
goolll

Postprzez projektogrod » 14 cze 2017, o 06:41

Moim zdaniem pewne rozwiązania mają sens inne to po prostu gadżety :)

blog link
projektogrod

Następna strona

Powrót do Chill out