Co robić z bólami kręgosłupa

Luźne pogawędki i nie tylko.

Eager to particpate in the conversation? Do you want to practice communication skills? Start the chat. Fortune favours the brave!

Co robić z bólami kręgosłupa

Postprzez Dorothy » 10 sty 2017, o 10:02

Witam mam bóle kregosłupa od 5 miesięcy lecze się na rwe kulszową lekami przeciwbólowymi i przeciwzapalnymi

Co robić>
Dorothy

Re: Co robić z bólami kręgosłupa

Postprzez adrianna » 10 sty 2017, o 10:37

Wydaje mi się,ze jeśli to leczenie nie pomaga to powinnaś wybrać się do innego neurologa. Warto jest skonsultować obecne leczenie. Szczególnie jak jest tak jak piszesz Czyli,że leczenie nie przynosi oczekiwanych efektów.
Poczytaj sobie o nieoperacyjnych sposobach leczenia rwy kulszowej:
http://www.kulszowa.pl/rwa/leczenie-nie ... kulszowej/

Jest ich bardzo wiele.
adrianna

Postprzez maggy » 10 sty 2017, o 11:21

Dużo pomagają rehabilitacje i masaże lecznicze u dobrego specjalisty.
maggy

Postprzez 5_0_5 » 10 sty 2017, o 13:24

No właśnie. Idź do lekarza, skierowanie i na masaże. To naprawdę może pomóc.
5_0_5

Postprzez daczy82 » 30 sty 2017, o 19:19

Nie ma co faszerować się lekami przeciwbólowymi - one tylko tłumią ból kręgosłupa, ale problem który je wywołuje pozostaje. Jak już zaczynają się problemy z kręgosłupem takie jak dyskopatia, czy rwa kulszowa to nie ma żartów. To nie przeziębienie, czy angina i lekami się tego nie wyleczy. Moim zdaniem jedyna metoda to nauczyć się z tym żyć, dokładnie poznać swój organizm - co wywołuje i nasila ból, czego unikać. Warto wypróbować na sobie kilka metod leczenia, żeby sprawdzić co Wam pomaga. W moim przypadku np. masaże tylko nasilały ból, podobnie było po wizytach u tzw. kręgarzy, leczenie metodą Mckenziego przynosiło tylko niewielką poprawę, lepiej działały ćwiczenia wzmacniające mięśnie brzucha i kręgosłupa. Największą poprawę odczuwałem po trakcji u fizykoterapeuty - to taki zabieg polegający na rozciąganiu kręgosłupa i zwiększaniu przestrzeni międzykręgowej. Z czasem zakupiłem sobie buty grawitacyjne, które umożliwiają mi ćwiczenia na drążku, będące odpowiednikiem trakcji. Warto kupić sobie parę książek i poczytać o zdrowym dla kręgosłupa trybie życia. Wiele przydatnych informacji można znaleźć też w Internecie - ja od siebie mogę polecić stronę e - rwa kulszowa - jest tu sporo artykułów na temat rwy kulszowej i porad jak radzić sobie z bólem pleców.
daczy82

Postprzez julitek » 25 kwi 2017, o 13:58

Dokładnie, leki przeciwbólowe tu nie pomogą, szkoda tylko zdrowia. Na kręgosłup dobrze robi rehabilitacja i masaże. Tyle tylko że na NFZ są limity i taka rehabilitacja jest niewystarczająca, każdy lekarz Ci to powie ale nie każdy otwarcie mówi o tym żeby sobie dokupić prywatnie dodatkowe zabiegi, ja poszłam do Natural Medical ze względu na promocyjne ceny i nowatorskie urządzenia.
julitek

Postprzez wera » 28 kwi 2017, o 07:25

Warto sprawdzić materac, na którym się śpi. Niewygodny materac może bardzo nasilać wszelkie dolegliwości ze strony stawów, kręgosłupa. Dużo dobrego słyszałam o materacach Viscotherapy, które zrobione są z pianki termoelastycznej.
wera

Postprzez unit » 28 kwi 2017, o 12:46

Materac nie wyleczy, ale ma wpływ na pogorszenie już powstałego problemu.
unit

Postprzez Ajlar » 2 maja 2017, o 11:48

Moim zdaniem na kręgosłup najlepsze są ćwiczenia. Ja się wybieram na taki wyjazd do Primavery w Jastrzębiej Górze , gdzie jest dostępny pakiet Zdrowy Kręgosłup https://www.primaveraspa.pl/cennik-paki ... kregoslup/ . Pakiet obejmuje noclegi, wyżywienie (dieta dobrana pod kątem produktów wzmacniających stawy, kości i mięsnie), ćwiczenia, zabiegi SPA oraz nieograniczony dostęp do basenu i sauny. Można także skorzystać z konsultacji fizjoterapeuty, który pokaze jak po powrocie do domu kontynuować dbanie o swój kręgosłup.
Ajlar

Postprzez unit » 14 maja 2017, o 14:04

Wybierz ośrodek gdzie do pacjenta będzie holistyczne podejście. To istotne dla chorego i efektów leczenia.
unit

Następna strona

Powrót do Chill out