DLA
NAUCZYCIELA -
Konspekt - negocjowanie
Konspekt - negocjowanie
Zaprezentowane konspekty
lekcji zostały opracowane przez nauczycieli dyplomowanych lub
zaczerpnięte z renomowanych międzynarodowych serwisów.
Dodatkowo zawierają one materiały potrzebne do przygotowania lekcji.
Publikacje można wykorzystać przy tworzeniu własnego konspektu. Przy
wykorzystaniu ich prosimy podać źródło tzn.
www.jezykangielski.org
Topic: The rules of negotiations; differences between formal and informal language.
Cele operacyjne:
• Uczeń poznaje zasady dobrego negocjowania jako przygotowanie do trzeciej rozmowy sterowanej, matura podstawowa
• Uczeń doskonali umiejętność negocjowania podczas praktycznych ćwiczeń oraz rozwija swoje umiejętności poprawnego mówienia po angielsku
• Uczeń doskonali umiejętność rozróżniania języka formalnego od nieformalnego
• Uczeń poznaje cechy dobrego negocjatora
• Uczeń doskonali umiejętność pracy w grupie
• Uczeń doskonali umiejętność słuchania tekstu angielskiego ze zrozumieniem
Metody pracy:
aktywizujące ucznia
Formy pracy:
• praca całą klasą ( lockstep)
• praca w mniejszych zespołach
• praca w parach
Przebieg zajęcia:
CZĘŚĆ WSTĘPNA
1. Przywitanie po angielsku
2. Wysłuchanie dwóch negocjacji bez podawania reguł, przeprowadzonych przez ochotników, służących do analizy
ZASADNICZA CZĘŚĆ LEKCJI
1. „Brain storming”. Cechy dobrego negocjatora:

2.
Po wysłuchaniu „roboczych negocjacji” szukanie
reguł, analiza definicji:
negotiation - a formal discussion at which people try to decide or agree sth.
Podkreślenie, że dobre negocjowanie musi zakończyć się kompromisem:
compromise - accept less than you want in order to reach agreement.
3. Znajdowanie i wypisywanie plusów i minusów wysłuchanych negocjacji
4. Uczniowie słuchają poprawnie przeprowadzonych negocjacji, porównywanie.
5. Praca z książką „Business and commerce”, numerowanie etapów negocjacji w odpowiedniej kolejności:
1. Bargaining-discussing the terms-a process of „give and take”
2. Preparation-thinking about what both sides want
3. Concluding-agreeing, making sure everyone is satisfied
4. Proposals-each side makes and responds to suggestions
5. Stating positions-both sides explain what they want from the negotiation
ZAKOŃCZENIE
1. Zadanie pracy domowej. Uczniowie są proszeni o pisemne przeanalizowanie trzech tekstów z książki „Business and commerce”, s 33
Opracowała mgr Ewa Cyszek
negotiation - a formal discussion at which people try to decide or agree sth.
Podkreślenie, że dobre negocjowanie musi zakończyć się kompromisem:
compromise - accept less than you want in order to reach agreement.
3. Znajdowanie i wypisywanie plusów i minusów wysłuchanych negocjacji
4. Uczniowie słuchają poprawnie przeprowadzonych negocjacji, porównywanie.
5. Praca z książką „Business and commerce”, numerowanie etapów negocjacji w odpowiedniej kolejności:
1. Bargaining-discussing the terms-a process of „give and take”
2. Preparation-thinking about what both sides want
3. Concluding-agreeing, making sure everyone is satisfied
4. Proposals-each side makes and responds to suggestions
5. Stating positions-both sides explain what they want from the negotiation
ZAKOŃCZENIE
1. Zadanie pracy domowej. Uczniowie są proszeni o pisemne przeanalizowanie trzech tekstów z książki „Business and commerce”, s 33
Opracowała mgr Ewa Cyszek









