Metodyka - Konspekt -
Godziny
O autorce
Małgorzata Różańska – magister Filologii Angielskiej w Łodzi. Obecnie jestem nauczycielem mianowanym w trakcie awansu na nauczyciela dyplomowanego. Pracuję w Szkole Podstawowej nr 137 w Łodzi , gdzie uczę klasy od 1 do 6. Moja praca była dwukrotnie nagradzana Nagrodą Dyrektora Szkoły. Jestem liderką zespołu do nauczania języka angielskiego i opiekunką stażu dwóch innych anglistek.
W oświacie pracuję od 15 lat, wcześniej prowadziłam kursy w szkole prywatnej i zajmowałam się tłumaczeniami.
Od lat współpracuję z wydawnictwem Longman , dla którego zrecenzowałam 2 podręczniki Friends i Footprints oraz zanalizowałam pracę z dodatkową pomocą dydaktyczną w postaci DVD.
Dbam o rozwój własnych umiejętności i poszerzam swą wiedzę z zakresu dydaktyki i metodyki . Podejmuje działania mające na celu wzbogacenie procesu nauczania a efektami i spostrzeżeniami chętnie dzielę się z innymi.
Konspekt lekcji języka angielskiego
Prowadząca :mgr Małgorzata Różańska
Klasa IVc
Podręcznik: Friends cz I
Temat: Wprowadzenie zasad odczytywania godzin w jęz.angielskim
Cele ogólne: zapoznanie uczniów ze sposobem odczytywania godzin
Cele operacyjne:-
-
uczeń przypomina sobie liczebniki
-
uczeń zna czasowniki opisujące czynności wykonywane w ciągu dnia
-
uczeń potrafi opisać swój dzień w języku angielskim
-
Metody pracy: metoda komunikacyjna w postaci eklektycznej
Formy pracy: praca w parach i praca indywidualna
Środki dydaktyczne : podręcznik New Friends 1, zegar, tablica
Przebieg lekcji:
1.Rozgrzewka językowa: gra w bingo z wykorzystaniem liczebników 1 do 50
2. Przypomnienie pisowni wybranych liczebników
3. Za pomocą zegara nauczyciel podaje uczniom przykładowe godziny, za każdym razem odpowiadając na pytanie „What time i sit?”
4. Nauczyciel rysując schemat zegara na tablicy wyjaśnia zasady określania czasu.
5.Nauczyciel wyjaśnia użycie określeń a.m i p.m.
6. Nauczyciel przekręcając wskazówki na zegarze prosi uczniów o podanie godzin w języku angielskim
7. Nauczyciel mówi godziny w języku angielskim a uczniowie zapisują je w postaci cyfr
8.Uczniowie podają czasowniki opisujące czynności wykonywanie w ciągu dnia
9.W parach uczniowie opisują swój wymarzony dzień z weekendu podając godzinę do każdej czynności.
10. Uczniowie odczytują swoje plany dnia.
11.Nauczyciel zadaje pracę domową – uczniowie mają określić 10 godzin zapisanych przez nauczyciela na tablicy.
10.Ewaluacja pracy uczniów









