Reklama na stronie English Academy, dowiedz się więcej
tel. 796 352 084 zobacz szczegóły reklamy

Promocja lekcji przez Skype - fachowa i szybka nauka

zobacz szczegóły, wypełnij formularz - oddzwonimy

     
Strona egzaminu gimnazjalnego

                  Jak zdać egzamin praktyczne porady


10 praktycznych wskazówek jak zdać egzamin


1. Przeznacz przynajmniej pół godziny dziennie wyłącznie na naukę angielskiego.

2. Wykorzystaj te pół godziny jak najbardziej efektywnie: powtórz kolejną partię słownictwa, zagadnienie gramatyczne, przeczytaj ciekawy tekst w języku angielskim, obejrzyj program lub wysłuchaj nagrania.

3. Po każdej lekcji powtórz w domu przerobiony na niej nowy materiał. Pamiętaj, że 80 % sukcesu zależy od samego ucznia :)

4. Niezależnie od podręcznika, który aktualnie przerabiacie, postaraj się o dobre repetytorium z testami (tytuły znajdziesz w sekcji "Książki z których warto się uczyć"). Nie musisz koniecznie chodzić na dodatkowe lekcje, żeby odnieść sukces. Repetytoria mają zwykle dołączone klucze odpowiedzi, możesz więc z powodzeniem kontrolować swoje postępy na bieżąco.

5. Bądź systematyczny - Twoja powtórka nie przyniesie dużych efektów, jeśli potem przez kilka dni nie zajrzysz do angielskiego.

6. Myśl pozytywnie, i nie zniechęcaj się do nauki i ćwiczeń. Pamiętaj, że nie jesteś gorszy od innych i możesz odnieść sukces na egzaminie tak jak każdy. Często to właśnie nasze negatywne myślenie jest naszym największym wrogiem. 

7. Pamiętaj, że egzamin gimnazjalny to dopiero przedsmak tego, co Cię czeka przed maturą :) Zrób wszystko, żeby zdobyć solidne podstawy, dzięki czemu będzie Ci dużo lżej uczyć się angielskiego w szkole średniej.

8. Kiedy masz wyraźny problem z daną partią materiału, nie wstydź się poprosić o pomoc swojego nauczyciela, starsze rodzeństwo czy znajomych. Człowiek jest istotą społeczną :)

9. Zadbaj o higienę swojej pracy: co 2 godziny rób krotką przerwę, w czasie której możesz wykonać kilka prostych ćwiczeń fizycznych, lub po prostu dobrze się przeciągnąć. Zrób też jedną dłuższą przerwę, i np. zabierz wtedy psa na spacer. Staraj się od czasu do czasu wietrzyć swój pokój, i przede wszystkim przeznacz odpowiednią ilośc godzin na sen.

10. Nie rób wielkich generalnych powtórek na dzień przed egzaminem, to tylko spotęguje stres. Lepiej w to miejsce zrelaksuj się (np. słuchając ulubionej muzyki), i dobrze wyśpij. Wiedza którą zdobyłeś pozostanie na swoim miejscu :)POWODZENIA !!!


Powrót